Potresna ispovest nekadašnjeg fudbalera kluba iz Mostara.
U nekadašnjoj Jugoslaviji, Velež je bio jedan od najvećih klubova. Momci iz Mostara su često znali da namuče one najbolje, imali su velike uspehe, a stvorili su i bezbroj reprezentativaca.
Jedan od igrača koji je obeležio istoriju Veleža je Vladimir Pecelj, rekorder po broju nastupa.
On je 425 puta nastupio za ovaj klub, a danas ne živi u Mostaru, u kom mu je oduzeta sva imovina. Tvrdi da je to zato što je Srbin.
''Razočaran sam, ljut, povređen, ponižen, ne znam ni kojim bih rečima opisao ono što osećam'', počinje razgovor za Klix.ba.
Problem je nastao oko stana koji je kupio 1998. godine, a koji je u periodu od tri godine, dok nije živeo u Mostaru, pregrađen i spojen sa drugim prostorom u zgradu. Naivno je verovao u sudske procese i zbog toga žali.
''Kada smo se vratili 2001. godine, saznao sam šta se desilo. Predao sam slučaj Opštinskom sudu u Mostaru i odmah su naložili da mi se vrati imovina. Međutim, komšinica je uložila žalbu, prebačeno je na Kantonalni sud, a onda je ponovo rešenje bilo da mi se imovina vrati. Ona je nastavila sa žalbama i proces je postao višegodišnja priča'', otkriva Pecelj.
Različiti sudovi su povratak imovine tražili 2008. godine, pa zatim 2011, 2015. i 2017. Porodica Pecelj je konačno ušla u posed 2019. godine, uz prisustvo policije.
#FKVeležMostar (1973):#BoroPrimorac#AhmedGlavovic#DzemalHadziabdic#VladimirPecelj#EnverMaric#AleksandarRistic;#JadrankoTopic#MarkoColic#DusanBajevic#FranjoVladic#VahidHalilhodžić.pic.twitter.com/B0IDSCIEWT
— OldFootballPhotos (@OldFootball11)September 17, 2019
Novi problemi nastali su kad je komšinica uložila žalbu Vrhovnom sudu BiH!
''Nismo znali ništa o tome do 15. jula ove godine, kada nam je stiglo rešenje da moramo izaći iz poseda i platiti sve troškove od početka procesa'', otkriva nekadašnji fudbaler.
Priča se dodatno komplikuje kada se u nju uključe nacionalnosti i političke partije.
''Dobio sam informacije da se ništa od ovoga ne bi desilo da nisam Srbin. Komšinica je bliska SDA, ali ja imam dokaze da je imovina moja. Boriću se kroz institucije za ono što je moje, postoji Ustavni sud, a možemo da idemo i do Strazbura'', tvrdi Veležov rekorder.
Vladimir Pecelj trenutno živi u Trebinju, ali ga za Mostar veže mnogo toga. Pokojna supruga mu je rođena u tom gradu, tu su mu rođena i deca, a njegovi roditelji su sahranji beš u Mostaru. Smatra da se ništa od ovoga ne bi dešavalo da nije bilo rata u bivšoj Jugoslaviji.