Golman Mančester junajteda Edvin van der Sar odbio je danas ponudu selektora Holandije Berta van Marvijka da se vrati u nacionalni tim
"U suštini, znao sam kakav bi njegov odgovor mogao da bude. Zvao sam Edvina da ga pitam. Prošle godine mi je rekao da je završio reprezentativnu karijeru. Znao sam odgovor, ali sam htio da pokušam", rekao je Marvijk.
Van der Sar (38) koji je branio u rekordnih 130 utakmica za holandsku reprezentaciju, najavio je povlačenje iz reprezentacije posle Evropskog prvenstva 2008. godine, ali se vratio za utakmice kvalifikacija za SP sa Islandom i Norveškom, koje su bile u oktobru.
Holandski golman je vlasnik rekorda u Engleskoj, sa 1.311 minuta bez primljenog gola, kada je sačuvao mrežu u 14 uzastopnih mečeva Premijer lige.
Holandija, koja se takmiči u Grupi 9 za plasman na SP 2010. igraće naredne dvije utakmice u Amsterdamu - sa Škotskom 28. marta i Makedonijom 1. aprila.
(Beta)