Stevan Jovetić je u utorak predstavljen u Firenci kao novi igrač Fiorentine.
Stevan Jovetić je u utorak predstavljen u Firenci kao novi igrač Fiorentine. Na uvodnoj stranici zvaničnog klupskog sajta postavljena je slika nasmijanog Jovetića i podjednako zadovoljnog direktora Pantalea Korvina.
Mladi Crnogorac je na promociji rekao:
"Izabrao sam Firencu zato što je lijep grad, a Fiorentina mlad tim pun divnih ljudi. Sada mi je najvažnije da se što prije adaptiram na novu sredinu. Za mene je bio zainteresovan i Juventus, ali sam želio da igram na stadionu na kome je igrao veliki Batistuta".
Doskorašnji kapiten Partizana potpisao je ugovor na četiri godine i biće adut trenera Ćezarea Prandelija u kvalifikacijama za elitno evropsko takmičenje.
"Biće mi veliko zadovoljstvo da igram u Ligi šampiona, ali o tome da li ću dobiti šansu odlučiće trener".
Ne dolazi Jovetić u potpuno novu sredinu.
"Poznajem Kuzmanovića, Avramova, Mutua i Donadelija".
Ima i posebnu želju kada je u pitanju broj na dresu.
"Voleo bih da nosim osmicu. Ipak, najvažnije mi je da dobrim igrama opravdam povjerenje i sredstva uložena u mene", rekao je Stevan Jovetić italijanskim medijima.
Javnosti se obratio i Pantaleo Korvino:
"Ne odustajemo od plana da snažan tim formiramo od mladih igrača. Stevan je dio tog plana i divan je dečko, kao i cijela njegova porodica koju sam upoznao. On je najtalentovaniji igrač koga sam vidio u poslednje vrijeme", podvukao je sportski direktor "viole".
(MONDO)