Tajna služba SAD pucala je na naoružanog muškarca blizu Bijele kuće.

Pripadnici Tajne službe Sjedinjenih država upucali su u nedelju rano ujutru muškarca koji je primijećen sa vatrenim oružjem u blizini Bijele kuće, što je dovelo do oružanog sukoba, navodi se u saopštenju Tajne službe, prenosi CBS News.
Muškarac je prevezen u lokalnu bolnicu i njegov zdravstveni status je nepoznat. Prema riječima Tajne službe, obaviješteni su o muškarcu sa "suicidalnim namerama" koji bi mogao da bude iz Indijane. Oko ponoći, pronašli su parkirani automobil muškarca u blizini Bijele kuće i primijetili osobu, koja odgovara opisu, kako hoda, navodi se u saopštenju.
Kada su se policajci približili, muškarac je navodno izvadio oružje i uslijedio je "oružani sukob", tokom kojeg je osumnjičeni upucan od strane Tajne službe, saopštile su vlasti.
Nema izvještaja o povredama među osobljem Tajne službe. Takođe, predsjednik Donald Tramp nije bio u Bijeloj kući u to vrijeme.