Prvi medicinski testovi atletičarke Kaster Semenje pokazuju da ona, ipak, ima povišeni nivo muškog hormona testosterona
Kako piše britanski list, oslanjajući se na "izvor blizak istrazi koja se vodi zbog najbrže atletičarke na 800 metara", testovi koji su rađeni prije Svjetskog prvenstva u Berlinu pokazuju kako je nivo testosterona u Semenjinom tijelu tri puta viši od normale.
Zanimljivo je i da je glavni trener južnoafričke reprezentacije dr Ekart Arbejt, bivši trener Istočne Njemačke, koga je atletičarka Hajdi Kriger optužila da joj je dao toliku količinu steroida da je 1997. morala na operaciju promjene pola, zbog čega ostatak života provodi kao Andreas Kriger.
Iako još nije poznato koliko blisko i koliko često je Arbejt sarađivao sa Semenjom, njihova povezanost neće obradovati čelnike Svjetske atletske federacije, koji su zatražili detaljno testiranje pola Južnoafrikanke.
Analiza koja je gotova je napravljena u Južnoj Africi i dodatno je podstakla sumnje čelnih ljudi IAAF, a slučaj Semenja je toliko odjeknuo na jugu afričkog kontinenta da i parlament Južne Afrike priprema pritužbu sekretaru Ujedinjenih nacija zaduženom za ljudska prava, zbog "testova koji su užasni i povređuju ljudska prava i privatnost".
(MONDO)