Crvena Zvezda jedini je klub iz regiona koji je igrao finale, a meč na "Marakani" bio je jedan od najposećenijih u istoriji jer je više gledalaca bilo samo na finalu koje su igrali Real Madrid i Videoton.
Fudbalski klubovi iz Španije osvojili su najviše trofeja Kupa UEFA i naslednika tog takmičenja, Lige Evrope, koja će u petak u finalu dobiti osvajača sezonu 2019-20.
Sutra će u nemačkom Kelnu finale igrati petostruki osvajač Sevilja i trostruki osvajač Inter, a reč je o takmičenju koje se održava od 1971. godine, a ranije se zvalo Kup UEFA. Španski klubovi su osvojili 11 trofeja tog evropskog takmičenja, a klubovi iz te zemlje su igrali i pet finala u kojima su doživeli poraze...
Engleski klubovi su takođe u 16 navrata igrali finale Kupa UEFA ili Lige Evrope, ali su osvojili devet trofeja, koliko u vitrinama imaju i italijanski klubovi koji su učestvovali u 15 finala.
Nemački klubovi su iz 14 učešća u finalima osvojili šest titula, a klubovi iz Holandije su se iz sedam učešća u finalima domogli četiri pehara.
Zanimljivo je da su francuski klubovi učestvovali u pet finala Kupa UEFA, ali da su u svim tim duelima doživeli poraze i nisu osvajali to takmičenje. Škotski klubovi su, pak, imali tri neuspešna nastupa u finalima.
Od klubova iz regiona finale je Kupa UEFA 1979. godine igrala Crvena zvezda koja je u neizvesnom dvomeču poražena od Borusije Menhengladbah (1:1 i 1:0).
Treba reći da je meč na beogradskoj "Marakani" gledalo oko 87.000 gledalaca, po čemu je taj meč ušao u istoriju kao jedan od najposjećenjih finala Kupa UEFA.
Više navijača bilo je samo 1985. godine na stadionu "Santjago Bernabeu", kada je Real Madrid dočekao Videoton, mađarsku ekipu koja je u polufinalu u poslednjim trenucima meča na "Grbavici" postigla gol i sprečila prolazak sarajevskog Željezničara u finale.
Nažalost, zbog pandemije korona virusa neće biti gledalaca u finalu između Sevilje i Intera.