Njemački šampion Bajern iz Minhena dogovorio se sa čelnicima holandskog AZ Alkmara o prelasku trenera Luisa Van Gala u bavarski klub krajem sezone
Bivši trener Ajaksa i Barselone i nekadašnji selektor holandske reprezentacije osvojio je ove sezone sa AZ Alkamarom titulu nacionalnog prvaka.
Poznati stručnjak u Alkmar je došao prije četiri sezone, a sa tim klubom ima važeći ugovor do 2010. godine.
Rukovodstvo Bajerna je početkom aprila otpustilo trenera Jirgena Klinsmena, a na njegovo mjesto privremeno je postavljen Jup Hejnkes, koji će tu dužnost obavljati do kraja sezone.
Dva kola prije završetka takmičenja u Bundesligi Bajern na tabeli dijeli prvo mjesto sa Volfsburgom, a oba tima imaju po 63 boda.
(agencije)