Vezni fudbaler Čelsija i reprezentacije Portugala Deko obnovio je povredu tetive koljena i najvjerovatnije će propustiti ostatak sezone
Portugalac brazilskih korijena se povrijedio na nedeljnom meču 29. kola protiv Mančester sitija (1:0) i sudeći po izjavi menadžera londonskog tima Gusa Hidinka, prognoze nisu nimalo optimistične.
"Plašim se da je za Deka sezona završena. Iako nismo dobili zvaničan izvještaj klupskih ljekara, ne vjerujem da će se oporaviti prije ljeta", rekao je holandski stručnjak, koji paralelno sa "plavcima" s klupe predvodi reprezentaciju Rusije.
Deko, čije je pravo ime Anderson Luis de Souza, početkom sezone iz Barselone stigao je na "Stamford bridž" i već u prvim mečevima nagovijestio da će biti veliko pojačanje.
Nakon što je postigao dva gola u prve dvije utakmice, uslijedili su problemi sa povredama, pa je u svim takmičenjima upisao samo 29 nastupa i još jednom zatresao mrežu protivnika.
U karijeri je još branio boje brazilskog Korintijansa, kao i portugalskih ekipa Alverka i Salgeiroš, prije dolaska u slavni Porto, s kojim je 2004. godine osvojio Ligu šampiona.
Sličnu sudbinu mogao bi da doživi i napadač Bajerna, Miroslav Klose.
On je utakmicu u Bohumu, u kojoj je njegov tim slavio 3:0, napustio u 31. minutu zbog povrede. Iako su prve prognoze bile optimistične, prema kojim bi se vratio na teren za dvije nedelje, direktor Bavaraca Uli Henes je kasnije nagovijetsio da bi Klose mogao na operaciju posle čega bi bio odsutan šest do osam nedelja.
To bi bio veliki udarac za Bajern pogotovo što već ni Luka Toni nije na raspolaganju treneru Jirgenu Klinsmanu već 15 dana. Doduše, očekuje se da će Italijan biti spreman do narednog vikenda.
(MONDO)