Dvanestogodišni Regan Gaskonj, sin legendarnog enleskog fudbaleraa, rekao je da očekuje brzu smrt svog oca
Sin bivšeg engleskog fudbalskog reprezentativca Pola Gaskojna, 12-godišnju Regan, izjavio je danas da njegov otac polako gubi borbu sa alkoholizmom i mentalnim problemima.
"On će vjerovatno uskoro da umre. Ne vidim svrhu da mu više pomažemo, jednostavno, gubimo vrijeme. Kada bi to bilo moguće, poželio bih da on samo ode od nas. Svi misle on je 'Gaza', super fudbaler, ali to ne znači da je dobar otac ili dobra osoba, zar ne",
izjavio je Regan Gaskojn u dokumentarcu britanske televizije "Čenel for".
Filmska ekipa pronašla je 41-godišnjeg Pola Gaskojna u jednom hotelu u Portugalu.
"Imam poremećaj ishrane, česte promjene raspoloženja, anksioznost. Pijem kada sam tužan. I, da, priznajem da razmišljam o umiranju", naveo je jedan od najboljih engleskih fudbalera 90-tih godina prošlog vijeka.
Najsvjetlije trenutke u karijeri Gaskojn je doživio na Svjetskom prvenstvu u Italiji, kada je Engleska stigla do polufinala, u kome ih je poslije penala eliminisala Nemačka.
Gaskojn je za reprezentaciju Engleske odigrao 57 utakmica i postigao deset golova. U karijeri je nastupao za Njukasl, Totenhem, Lacio, Glazgov Rendžers, Midlsbro i Everton.
(Beta-AP)