Meksikanac Ugo Sančes novi je trener Almerije, saopštio je u utorak taj španski fudbalski klub.
Sančes će Almeriju predvoditi na preostale 22 utakmice španskog prvenstva, mada je ugovorom predviđena i mogućnost da se saradnja, pod uslovom da ekipa sačuva prvoligaški status, produži i na sezonu 2009/10.
Prethodni trener Almerije Gonzalo Arkonada otpušten je poslije nedjeljnog gostovanja Sportingu iz Hihona. Almerija je tada izgubila sa 0:1 i pretrpjela i peti uzastopni poraz, pa je nazadovala do 16. mjesta na tabeli takmičenja u kome učestvuje 20 timova.
Arkonada je peti trener u Primeri koji je smenjen od početka tekuće sezone.
Sančes, koji je kao igrač Reala dva puta bio najbolji strijelac Primere, kao trener je najveće uspjehe zabilježio u meksičkoj Pumi sa kojom je 2004. godine osvojio prolećni i jesenji dio nacionalnog prvenstva, odnosno Klauzuru i Aperturu.
Selektor reprezentacije Meksika bio je od 2006. do 2008. godine.
(Beta)