Kiparski Apoel vodi sa 2:1 u revanš meču kvalifikacija za Ligu UEFA protiv Crvene zvezde na "Marakani".
Kiparski Apoel vodi sa 2:1 u revanš meču kvalifikacija za Ligu UEFA protiv Crvene zvezde na "Marakani". Tim sa Nikozije postigao je dva gola za dva minuta, u 54. i 56. minutu, a atmosferu na stadionu podgrijao je revervista Subašić makazicama u 77. minutu.
Prvi gol za kiparski tim postigao je Poljak Kamil Kosovski, poslije kontranapada, koji je rešio sam. Lomio je, lomio Zvezdinu odbranu, tačnije Markovića i na kraju uspio sebi da izgradi poziciju za šut.
Sa ivice šesnaesterca, levicom je dao gol Radivojeviću kroz noge.
Nisu se ni sredili fudbaleri Zvezde, a Barbosa je oduzeo loptu Gaju iza leđa na nekih 25 metara od gola Zvezde, dao sebi for i onda takođe ljevicom pocijepao mrežu crveno-bijelih - 0:2.
Iste sekunde sjever je počeo da skandira: "Uprava napolje!" i "Dokle da nas brukate?"
Nedugo poslije ka svečanoj loži poletjele su i stolice, flaše...
Nadu da prvi put u svojoj istoriji neće dočekati septembar u Evropi, fudbaleri Crvene zvezde podgrijali su u 77. minutu, kada je jednu dubinsku loptu ka šesnaestercu Apoela odbrana tog tima samo podigla u vazduh.
U padu ju je poklopio Vladimir Subašić i to makazicama, koje se rijetko viđaju - 1:2.
U prvom meču u Nikoziji bilo je 2:2.
U 63. minutu Koroman je prošao po lijevoj strani, uspio da uputi centaršut, a lopta je imala čudnu putanju, tako da je preletjela Kiotisa i krenula ka drugoj stativi. Niti je ušla u gol, niti je uspio da je stigne Edgar. Ipak, to je bila dovoljno dobra akcija da se okarakteriše kao najbolja Crvene zvezde u drugom poluvremenu.
Minut kasnije, Koroman je pod ruku sa Burzanovićem izašao sa terena, a zamijenili su ih Slavko Perović i Dejan Jaković.
Izmjenom je reagovao i trener Apoela Ivan Jovanović, koji je u igru ubacio bivšeg igrača Smedereva i Partizana Nenada Mirosavljevića, umjesto povrijeđenog Zevlakova.
Malo poslije toga pokušao je Edgar glavom na centaršut Milijaša, ali je bio neprecizan.
I treći od četiri ofanzivna fudbalera koja je Zeman uvrstio u prvi tim, Makedonac Ivan Tričkovski zamijenjen je u 74. minutu i to Branimirom Subašićem.
PRVO POLUVRIJEME
Fudbaleri Zvezde su i na odmor otišli ispraćeni zvižducima, zbog neubjedljive igre i, pogotovu, što su Kiprani u dva navrata imali odlične prilike da postignu gol.
Prvu šansu propustili su već poslije dva minuta igre, kada je Kristu šutirao glavom od zemlju, sa šest metara, a tešku loptu uspio je da odbije golman crveno-bijelih Saša Radivojević.
Lopta je potom stigla do Karalampidisa, koji je sa desetak metara šutirao lijevom nogom u nebranjeni dio mreže, a gol Kiprana spriječio je igrač tog kluba, koji nije uspio da se izmakne.
U toj gužvi teško se povrijedio Žan Paulista Rodrigez (30 godina), koji je po svemu sudeći polomio nogu. Vozilo hitne pomoći, koje je trebalo da prebaci Rodrigeza u bolnicu, prešlo je preko konstrukcije na kojoj su nekada bile postavljene klupe na stadionu i probušilo gumu.
Prvu priliku za gol Zvezda je stvorila u 27. minutu, kada je Tričkovski prevario rivale na lijevom boku, uputio oštar centaršut po zemlji, a Burzanović nije uspio da je ćušne u gol sa peterca, okružen dvojicom igrača Apoela i golmanom.
Uslijedio je tada sporiji period igre u kojem je Crvena zvezda imala loptu u nogama, ali ne i igru iz koje je bila u situaciji da priprijeti rivalu.
I, kada se očekivao odlazak na odmor, uslijedio je napad Apoela, u kojem je Helio Pinto Barbosa ljevicom uhvatio volejčinu malo iskosa, ali je Radivojević refleksno reagovao i drugi put na meču bio najzaslužniji što na semaforu nije pisalo 0:1.
Bio je to drugi minut nadoknade, a kada je španski sudija Hulian Rodrigez Santijago označio kraj prvog poluvremena, sa tribina su se prolomili zvižduci nezadovoljstva.
Meč uživo prati oko 15.000 gledalaca, od čega su 200 navijači Apoela. Oni su na početku meča istakli transparent "Kipar je Grčka", a potom izazvali ovacije kada su podigli zastavu na kojoj je pisalo "Kosovo je Srbija".
Transparentom su se oglasile i Delije - "Sever je Zvezda", dok se velika slika zvijezde ocrtavala na tribini.
CRVENA ZVEZDA: Radivojević - Ninkov, Tomović, Gaj, Marković - Bogdanović, Milijaš - Burzanović, Koroman, Tričkovski - Edgar
APOEL: Kiotis - Pursaitidis, Florea, Kristu, Segiri - Rodrigez (od 6. Ribeiro), Kosovski, Kristostomus, Barbosa - Karalampidis, Zevlakov.(MONDO)