Adrijano Galijani kritikovao je trenera Alegrija zbog loše odbrane u posljednja dva prvenstvena meča, iako su rosoneri osvojili šest bodova
Prošlog vikenda Milan je u Lećeu napravio veliki preokret i pobijedio sa 4:3, a sinoć su rosoneri kod kuće savladali Parmu sa 4:1.
"Jutros sam zvao Alegrija da ga podsjetim da titulu obično osvaja ekipa sa najboljom odbranom, a ne ona sa najefikasnijim napadom. Lijepo je što dajemo dosta golova, ali prošle godine nam je odbrana donijela trofej. Moramo da primamo manje golova", rekao je Galijani italijanskim medijima.
Milan je u prvih osam kola Serije A postigao 16 golova, što ga čini najefikasnijom ekipom u ligi. Ipak, rosoneri su primili čak 12 golova i samo četiri tima zasad imaju slabiju odbranu.
Rosoneri su prošle sezone, uz odličnu odbranu, imali i veoma dobar napad jer su dali samo gol manje od Intera, najefikasnije ekipe Serije A.
(MONDO)