Crvena zvezda je u seriji od pet pobjeda.
Među četiri uspjeha u NLB ligi "umuvala" se i pobjeda nad moskovskim Dinamom prošle nedelje na startu takmičenja u Grupi F Evrokupa.
Crveno-bijeli su u subotu osvojili Domžale, nisu se vraćali kući već su nastavili pohod, stigli su do Treviza, gdje ih u utorak (20.45) očekuje meč 2. kola sa Benetonom.
"Putovanja, koja su pomalo i naporna, sigurno da donose i umor. Protiv Heliosa nismo imali koncentraciju u šutu kao na prethodnim utakmicama, dopustili smo rivalu da se vrati iz velikog minusa. Piše se pobjeda, a određeni igrači sačuvali su svježinu za meč sa Benetonom. Korigovaćemo neke stvari i vjerujem odigrati kvalitetniji meč u Trevizu", ocijenio je trener Aco Petrović za zvanični klupski sajt.
"Ujedinjene boje" su takođe u prvom kolu zabilježile pobjedu, protiv Šolea u gostima (71:70). Predstoji im prva utakmica u Evrokupu pred svojim navijačima u Palaverdeu.
"Ako uđemo sa vjerom da možemo do pobjede, ako izdržimo pritiske kojih će sigurno biti, ubijeđen sam da imamo izgleda za trijumf. Beneton odlično igra na svom parketu, imaju nekoliko sjajnih pojedinaca ali u ovom trenutku razmišljam samo o našoj igri", završio je Aco Petrović, koji je sa igračima odradio dva treninga u Trevizu.
(MONDO, foto MN Press)