Sud u Đenovi izrekao je danas kazne zatvora četvorici srpskih huligana, među kojima je i Ivan Bogdanov,zbog nereda na utakmici Srbija Italija
Sud u Đenovi izrekao je danas kaznu zatvora od tri godine i tri mjeseca Ivanu Bogdanovu koji je zajedno sa još trojicom srpskih navijača optužen za izazivanje nereda na utakmici fudbalskih reprezentacija Italije i Srbije u oktobru prošle godine na stadionu Luiđi Feraris u ovom italijanskom gradu.
Italijanski sudija Analiza Đakalone proglasila je krivim i ostalu trojicu optuženih navijača i odredila im sledeće kazne zatvora: tri godine za Nikolu Kličkovića, dvije godine i osam mjeseci za Danijela Janjića i dvije godine i šest mjeseci za Srđana Jovetića, prenosi agencija Ansa.
Presude se poklapaju sa zahtjevom tužiteljice Kristine Kamajori.
Rikardo Di Rela, advokat četvorice navijača kazao je da sva četvorica "potiču iz kulture u kojoj onaj ko griješi, zna da mora za to i da plati".
Oni znaju da su počinili krivično djelo. Ali, u pritvoru su već pet mjeseci i, "da nisu Srbi, već bi izašli", kazao je advokat i napomenuo da su gore stvari viđene u nekim drugim slučajevima i drugim okolnostima "i sve su nakon kraćeg vremena odbačene".
"Očekivali su čak i goru kaznu od ove zbog činjenice da su oni, koje su teretili za samo jedno krivično djelo, dobili po dvije godine zatvora", rekao je Di Rela, aludirajući na četvoricu drugih srpskih navijača, koji su 2. februara osuđeni na dvogodišnje kazne zatvora, da bi potom bili protjerani iz Italije.
Kako prenosi Ansa, advokat navijača je posebno istakao da su sva četvorica optuženih tokom pritvora imali primjerno vladanje.
Sva četvorica navijača odgovarala su za pružanje otpora službenim licima, nanošenje teške štete i nedolično ponašanje na stadionu.
Prekinuta utakmica između Italije i Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine registrovana je službenim rezultatom 3:0. Uz to, Fudbalski savezi Italije i Srbije su zbog incidenata novčano kažnjeni.
(Tanjug)