Dugo srpska javnost nije ni znala kako izgleda, piše Kurir.
Njegovu fotografiju bilo je nemoguće pronaći na Guglu, a kada je došlo do toga da ga fotografišu buntovno je rekao:
"Nigdje me niko nije fotografisao, nemojte ni vi ",rekao je novinaru Žurnala Ramadani na pripremama Partizana u Antaliji, stavivši ruku preko lica kako bi i dalje ostao nepoznat srpskoj javnosti.
Čemu tolika želja za tajnovitosti i skrivanje od javnosti?
Ponovo je ovih dana Ramadani u centru pažnje svjetske javnosti nakon što su mediji u Engleskoj objavili da su Albanca kontaktirali Liverpul i Totenhem, a sve u želji da dođu do njegovog klijenta Nikole Milinkovića.
Nikola je samo jedan u nizu srpskih fudbalera koje zastupa agencija "Lian sport" čiji je Ramadani vlasnik.
Kako je opšte došlo do toga da Ramadani zavlada na srpskom tržištu? Fali Abdulgafar Ramadani, kako mu je puno ime, rođen je u Makedoniji 1969. godine. Do srpskog tržišta došao je prije dvije decenije, prije svega zahvaljujući tada poznanstvima sa ljudima koji su tada radili u pojedinim srpskim klubovima, ističe Kurri.
Njegova prva baza bio je Partizana. Stupio je u kontakt s rukovodstvom crno-bijelih, ponudio im se za finansijsku pomoć u vidu pozajmica novca, a za uzvrat imao je primat kada su talentovani klinci u pitanju. Postalo je nepisano pravilo - svaki talenat koji raste u Teleoptiku postaje deo Ramadanijevog tima.
Novcem je kupio moć! Ni dan danas nije objašnjeno: odakle mu tada novac da uloži u cijelu priču sa srpskim fudbalom?
Ubrzo je proširena njegova i na još neke klubove, prije svih OFK Beograd, koji je prije dvije decenije bio takođe leglo talenata, naglašava Kurir.
I tako je funkcionisao sistem godinama. Zadovoljni klubovi, a još zadovoljniji Fali. Ubrzo je uzeo u svoj tim ljude iz Srbije i lanac je postajao sve duži. A, zarada se merila milionima eura. Desetinama miliona eura, zaključuje Kurir