Nezadovoljni igrači Mančester sitija navodno su tražili hitnu smjenu menadžera Roberta Manćinija poslije poraza od Vulverhemptona od 2:1
Međutuim, italijanski stručnjak je demantovao ove priče tvrdnjama da se radi o neargumentovanim pričama.
"To su najobičnije gluposti", kratko je izustio Manćini za Skaj sports.
U ekipi su ipak, sve češći sukobi, a čini se da italijanski stručnjak ne uspijeva da bude autoritet igračima.
“Niko nema vremena da sluša Manćinija. U svlačionici je pravi haos. Italijan vjeruje da će čvrstom rukom riješiti stvari, ali ga niko ne sluša. Atmosfera je na niskom nivou i pojedini igrači već nagađaju kada će menadžer biti smijenjen”, kažu izvori bliski svlačionici “građana”.
Problem je i Manćinijev odnos prema igračima. Igrači ne vole njegov stil rada jer se stalno sukobljava sa njima, a ne razumiju ni njegove taktičke zamisli. Još se pitaju zašto je u subotu izveo iz igre Emanuela Adebajora i uveo Pabla Zabaletu, umjesto da je na teren poslao Žoa.
Pored svega, tinjaju i sukobi između samih igrača kao što je slučaj sa Jajom Tureom i Džejmsom Milnerom koji su se svađali u tunelu po završetku meča sa Arsenalom na “Istlendsu”.
(MONDO)