Od pobede nad Pari Sen Žermenom u martu, Mančester junajted je odigrao 19 mečeva i postigao je samo 17 golova.
Neefikasnost je jedan od najvećih problema Mančester junajteda u poslednje vreme ili kako je to opisano u analizi londonskog "Gardijana" (The Guardian), Junajted u napadu pokazuje "bezubost".
Ako su navijači Junajteda prethodno bili zabrinuti zbog odbrane, sada bi trebalo da brinu o tome kako tim izgleda napadački.
U prilog ovoj analizi ide statistički podatak - u samo tri od 19 utakmica od pobede nad PSŽ u martu (3:1), Junajted je postigao više od jednog gola (pobeda nad Votfordom u martu 2:1, pobeda nad Vest Hemom u aprilu 2:1 i pobeda nad Čelsijem 4:0 na otvaranju nove premijerligaške sezone). Ukupno gledano - 0,9 po utakmici.
Za klub kakav je Mančester junajted, to je ogroman problem, konstatuje "Gardijan".
Otkako je Ole Gunar Solskjer preuzeo tim od Žozea Murinja kao privremeno rešenje, Junajted je u prvih 17 mečeva postigao 39 golova (2,8 po utakmici) iz 219 šuteva (12,9 po utakmici), ali je od potpisivanja ugovora kao novi menadžer tima taj prosek pao na ispod gola po meču.
Prema oceni "Gardijana", kod Junajteda postoji primetan nedostatak kreativnosti u napadu, što je pojačano odsustvom Pola Pogbe. Iako je Francuz često na meti kritika, podaci govore da je upravo kada je on bio na terenu, Junajted igrao bolje i beležio je bolje rezultate.
Pogba je kreirao 11 gol-šansi od početka Premijer lige, što je za pet više nego bilo koji njegov saigrač, a pritom nije igrao u poslednje dve utakmice.
Igra Mančester junajteda se bazira na kontranapadima i kažnjavanju protivničkih grešaka, što je tim izvanredno koristio u meču protiv Čelsija na otvaranju nove sezone Premijer lige. Ali, čim je sa druge strane protivnik koji se organizovano i disciplinovano brani, onda je Junajted u velikom problemu.
Dodatni problem za navalni red engleskog giganta jeste u tome što ne pomaže odbrani. U prilog tome još jedan statistički podatak - na protivničkoj polovini, Junajted je samo 19 puta oduzeo loptu protivnicima ove sezone, tek (samo su Njukasl, Vulverhempton i Aston Vila lošiji). U poređenju sa konkurencijom iz vrha tabele, Junajted je mnogo, mnogo lošiji u ovom elementu igre.
Prema oceni istog lista, igra Junajteda je predvidljiva, a Ole Gunar Solskjer, bar za sada, nema način kako da poboljša efikasnost i podigne samopouzdanje ekipi.
Odlazak Romelua Lukakua i Aleksisa Sančeza u Inter pojedini navijači Junajteda su pozdravili. Međutim, ispostaviće se da "rupa" između sredine i napada nije popunjena i da Solksjerove zamisli "ne piju vodu".
Pojedini navijači Junajteda smatraju da se odlazak Lukakua bez prave zamene pretvorio u košrmar. Džesi Lingard je van forme, a Markus Rašford nikada nije bio "gol-ubica". Njegov rekord u jednoj sezoni Premijer lige iznosi tek 10 golova i isuviše je naivno sve najveće napadačke nade oslanjati na njega.
Ni Entoni Marsijal nije mnogo uspešniji, jer je mladi Francuz uspeo da postigne 11, ali u davnašnjoj sezoni 2015/16. Nedostatak dokazanih golgetera u timu bi mogao da skupo košta "crvene đavole", naročito kada se ukombinuje sa osetnim manjkom kreativnosti u veznom redu.
Dve pobede u šest kola su dobar pokazatelj toga, a na Old Trafordu su već ozbiljno zabrinuti gde će Junajted okončati sezonu.