Igrači Estudiantesa i Barselone u međusobnoj utakmici u subotu će odlučiti o fudbalskom klupskom prvaku svijeta
Nakon što su finale osigurali fudbaleri argentinskog Estudiantesa pobjedom 2-1 protiv Pohang Stelersa, u istom su uspjeli igrači Barselone pobijedivši meksički Atlante 3-1.
Strijelac za vođstvo katalonske ekipe u četvrtak bio je Lionel Mesi, argentinski fudbalski "čarobnjak" koji je, uprkos činjenici da je njegova ekipa favorit finala, svjestan da posljednja utakmica turnira u Abu Dhabiju neće biti nimalo lagana.
”Preostalo nam je napraviti još maleni korak da bismo zakoračili u istoriju, ali nemamo prava da sebe unaprijed proglasimo pobjednicima protiv tako sjajne ekipe kao što je Estudiantes”, nahvalio je Mesi osvajača Kopa Libertadores i dodao:
”Pobjeda u finalu donijela bi nam uspjeh kojem se ni u najluđim snovima nisam mogao nadati. To ipak ne znači da možemo da počnemo da slavimo prije no što podignemo pobjednički trofej.”
Osvoje li Svjetsko klupsko prvenstvo fudbaleri Barselone okitit će se šestim naslovom najbolje ekipe u takmičenjima kroz kalendarsku 2009. godinu. Ranije su već, podsjetimo, osvojili Primeru, Kup Kralja, španski Superkup, Ligu šampiona i evropski Superkup.
(MONDO)