Prvotimac Milana Alešandre Pato proglašen je za najboljeg mladog fudbalera svijeta u anketu koju organizuje italijanski sportski list Tutosport.
U konkurenciji igrača do 21. godine drugo mjesto pripalo je bivšem napadaču Partzana i reprezentativcu Crne Gore Stevanu Jovetiću, koji sada nosi dres Fiorentine. Treći je prvotimac Barselone Bojan Krkić.
U anketi "Tutosporta" učestvovali su novinari iz 20 zemalja, a Pato je trijumfovao ubjedljivo, jer je imao 67 glasova više od Jovetića.
Tutulu najboljeg mladog fudbalera svijeta i prošle godine osvojio je Brazilac, pošto je Anderson iz Mančester Junajteda za svega nekoliko glasova bio ispred reprezentativca Engleske Tea Volkota, a gotovo svi igrači koji su diobili to priznanje kasnije su imali veoma uspiješne karijere.
Najbolji "trojac" vjerovatnije je bio izabran prije četiri godine, kada je Lionel Mesi pobijedio ispred Seska Fabregasa i Serhija Aguera.
(MONDO)