Posle poraza u lokalnom derbiju od Liverpula, čelnici Evertona odlučili su da u januarskom prelaznom roku pojačaju igrački kadar.
Prema pisanju engleskog Dejli mirora, menadžer "karamela" Dejvid Mojes priznao je da mu je potrebna svježa krv za nastavak sezone, a kako je prije Lazovića planirao da dovede Milana Jovanovića iz Standarda, očito da mu odgovaraju golgeteri reprezentacije Srbije.
Mediji naglašavaju da je Lazović do ove sezone više punio novinske stupce zbog svog kontroverzbog ponašanja nego učinka na terenu, ali u poslednja tri mjeseca se sve promijenilo. Danko je postao ključni igrač holandskog tima zahvaljujući tome što je do sada postigao četiri a namjestio čak 12 golova u prvenstvu.
Ukoliko Everton bude bio spreman da za Lazovića izdvoji sedam miliona funti, Holanđani će biti spremni za pregovore.
(MONDO)