Suđenje prvotimcu Čukaričkog, Nebojši Joksimoviću, zbog sumnje da je počinio krivično djelo "nasilničkog ponašanja na sportskoj priredbi"..
Joksimović, koji je rođen u Čacku, je prema saopštenju Policijske uprave u Jagodini, 3. oktobra posle prvenstvene utakice Jagodina - Čukarički (2:0) "preskočio zaštitnu ogradu i udario navijača Dragana Penčića (53) iz Jagodine u predjelu lica".
Uhapšen je 5. oktobra u Beogradu, a dan kasnije istražni sudija Opštinskog suda u Jagodini mu je odredio pritvor do osam dana, ali je nakon pet pušten, posle odluke Fudbalskog saveza Srbije da bude suspendovan na mjesec dana i "zbog prestanka okolnosti da će ponoviti krivično djelo".
Za ovo krivično djelo, podsjetila je Tašković, zaprijećena je kazna zatvora u trajanju od šest mjeseci do pet godina i novčana kazna od najmanje 10.000 dinara.
Suđenje je zakazano za 11 sati, u sudnici broj tri, a sudija je Dragan Janićijević.
(MONDO)