Real Madrid je ostvario i petu prvenstvenu pobjedu, u isto toliko utakmica. Poslednja žrtva "kraljeva" su Tenerife.
Real Madrid i Barselonu očigledno nema ko da zaustavi u Primeri... Zato svi jedva čekaju "El klasiko" da se vidi ko je trenutno bolji.
Obje ekipe su u subotu ostvarile pete prvenstvene pobjede, u isto toliko utakmica.
Madriđani su u srijedu na kratko prekinuli tradiciju s početka šampionata, da svakom rivalu daju bar po tri komada (pobijedili su Viljareal 2:0), ali su se sada vratili "na staro" - 3:0.
Doduše, raspucali su se tek u drugom poluvremenu iako se Kristijano Ronalno prvi put od početka sezone nije upisao u listu strjelaca.
Karim Benzema je načeo goste u 47. minutu, drugi udarac im je zadao 11 minuta kasnije, a tačku na meč stavio je Kaka (78), koji je na teren izašao tek na početku drugog poluvremena.
Sevilja je deklasirala Atletik u Bilbaou - 4:0.
Obje ekipe su uoči petog kola Primere imale po devet bodova, ali je tim, za koji je igrao Ivica Dragutinović, do odlaska stekao ogroman kapital - 3:0. Kasnije mu je posao olakšan poslije isključenja Amorebiete (54. minut).
I Sevilja je u seriji - pobjeda u Baskiji joj je četvrta uzastopna poslije premijernog poraza u Valensiji.
Dileme nije bilo ni u duelu Malage i Barselone. Aktuelni evropski i španski šampion slavio je 2:0, golovima Ibrahimovića u 39. i Pikea u 59. minutu.
Posle derbija 5. kola Primere: Valensija - Atletiko Madrid 2:2 (2:1), domaći tim ostao je bez još dva boda u borbi za treće mjesto na tabeli, jer su prva dva očigledno već "obezbijeđena" za Barselonu i Real Madrid, a gostujući tim ostao je bez pobjede u prvenstvu, bar do narednog vikenda.
Atletiko je poveo na Mestalji već u 7. minutu golom Kuna Aguera, ali je samo zahvaljujući pogotku Maksija Rodrigeza na isteku 90. minuta uspeo da izbene i treći poraz od starta La Lige. U međuvremenu su, Pablo Henandez i David Vilja postigli golove za Valensiju, koja već ima sedam bodova manje od nezaustavljivog tandema na vrhu.
Primera, 5. kolo:
Atletik Bilbao - Sevilja 0:4
/Renato 5, Negredo 21, Kanute 45, Navas 75/
Real Madrid - Tenerife 3:0
/Benzema 47, 58, Kaka 78/
Malaga - Barselona 0:2
/Ibrahimović 39. Pike 59./
Valensija - Atletiko Madrid 2:2
/Herneandez 25. Vilja 27. – Agero 7. Rodrigey 90./
Nedjelja:
Espanjol - Herez 17.00
Majorka - Valkadolid
Osasuna - Sporting Hihon
Almerija - Rasing Santander
Saragosa - Hetafe 19.00
Deportivo La Korunja - Viljareal 21.00
(MONDO, foto AP)