Napadač "trikolora" Tijeri Anri ističe pred duel sa Srbijom da njegova ekipa neće podleći pritisku, bez obzira na atmosferu na beogradskoj Marakani
Fudbalski reprezentativci Francuske očekuju neprijateljski doček na rasprodatom stadionu Crvene zvezde u Beogradu, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.
"To će biti prava borba i oni će nas spremno dočekati. Navijači će biti uz njih i svi su naoštreni, svi žele pobjedu", rekao je reprezentativac Frank Riberi.
Reprezentacija Srbije je prva u Grupi 7 sa 18 bodova, četiri više od Francuske i ako izabranici Radomira Antića pobijede u srijedu izboriće direktan plasman na Mundijal u Južnoj Africi.
Napadač "trikolora" Tijeri Anri rekao je da njegova ekipa neće podleći pritisku, bez obzira na atmosferu u Beogradu.
"Srpski igrači igraju na svom terenu i biće im lakše, ali ne mislim da će nam to smetati. Oni imaju dobar tim i trenutno su u dobroj formi, ali ja dugo igram fudbal i pun stadion u Beogradu me neće uplašiti", rekao je Anri.
Francuzima je potrebna pobjeda da bi ostali u trci za prvo mjesto u grupi. Ako ostvare pobjedu "trikolori" će se približiti Srbiji na bod, sa dve utakmice do kraja kvalifikacija.
Francuska je u septembru u Parizu pobijedila Srbiju sa 2:1, ali poslije remija sa Rumunijom u subotu (1:1), fudbaleri Rejmona Domeneka izgubili su sedam bodova u kvalifikacijama.
"Ističe nam vrijeme. Moramo da osvojimo tri boda u Srbiji", rekao je defanzivac Patris Evra.
Poslije utakmice sa Francuskom selekciji Srbije ostaju još mečevi sa Rumunijom u Beogradu i Litvanijom na gostovanju, dok će Francuska dočekati Austriju i Farska Ostrva.
Utakmica između Srbije i Francuske igra se u srijedu od 21 sat. Koji minut prije toga, na stadionu će biti intonirane himne i jako je važno da se ne zviždi himni gostujućeg tima, a još važnije da se nijedan igrač Francuske ne vrijeđa na rasnoj osnovi.
UEFA je najavila da će gledati sa posebnom pažnjom na dešavanja u Beogradu.
(Beta/MONDO)