Neobična situacija u derbi meču turskog prvenstva Fenerbahče - Bešiktaš. Napadač Fenera Emanuel Emenike tražio zamenu, jer su mu navijači zviždali.
Nije neobično da gledaoci zvižde celom svom timu ili pojedincima zbog nezalaganja ili neznanja. Ali, jeste neobično kada pojedini igrač podlegne tim pritiscima i sam izađe sa terena!
Upravo to se dogodilo u nedelju u turskom prvenstvu tokom derbija Fenerbahče - Bešiktaš (1:0). Napadač Fenera je Emanuel Emenike imao je strašnu šansu u ranoj fazi utakmice, ali je šutirao visoko iznad gola.
Navijači Fenerbahčea su poludeli zbog promašaja i bučno su negodovali i zviždali Emenikeu. Nigerijac se toliko iznervirao da je došao do svoje klupe i trenera i tražio zamenu, skinuo je potom dres, ljutito odmahivao u pravcu navijača, koji su mu još više zviždali.
Emenike je iznervirao i saigrače, ali je ostao u igri. Do poluvremena, kada je zamenjen. Potom je izjavio da su ga navijači Fenerbahčea vređali na rasnoj osnovi.
Na njegovu sreću, Fenerbahče je pobedio 1:0 i to golom u 90. minutu.
Pogledajte bes Emenikea
Ovako su pojedini navijači Fenerbahčea reagovali na društvenim mrežama
Goodbye useless child. I hope u dont turn back to Istanbul! @E29EMENIKEpic.twitter.com/Ig7alvKUIB
— Halit Can Özkan (@hLtcnzkn) March 23, 2015Emenike je ove sezone dao samo četiri gola u 22 prvenstvena nastupa. Njemu je ovo, inače, drugi boravak u Fenerbahčeu. Prvi put je došao u Fenerbahče 2011. godine, ali je tada bio umešan u aferu oko nameštanja mečeva, ali je kasnije oslobođen svih optužbi. Potom je otišao u ruski Spartak, da bi se vratio u istanbulski klub 2013. godine.