Nakon vijesti da je za njega zainteresovan Mančester junajted, kapiten "sokolova" još jednom rekao da ne želi da napušta "vječni grad".
Vučinić: Želim da ostanem u Romi
Fudbaler Rome Mirko Vučinić ponovio je danas da želi da ostane u tom italijanskom klubu i odbacio navode da će preći u Mančester junajted.
Mediji su naveli da bi kapiten reprezentacije Crne Gore mogao da bude potencijalno pojačanje šampiona Premijer lige, nakon što je klub napustio Kristijano Ronaldo.
Međutim, Vučinić, koji je nedavno produžio ugovor sa Romom na još četiri godine, rekao je da je srećan u italijanskom klubu, ali i da ga niko iz Mančester junajteda nije kontaktirao.
"Naravno da sam zadovoljan što je veliki klub kakav je Junajted zainteresovan, ali o tome sam čitao samo u novinama. Sada samo razmišljam o tome da se sa mojom porodicom dobro odmorim na moru", rekao je Vučinić za Korijere delo Sport.
Čelnici Rome su navodno prošlog ljeta odbili ponudu od 22 miliona evra za Vučninića, ali pošto moraju da prodaju jednog igrača da bi doveli nove, mogli bi da prihvate ponudu od 25 miliona evra, navodi list.
Italijanski portal Kalćo merkato /calciomercato.com/ objavio je u subotu da je šampion Engleske, Mančester junajted zainteresovan je za najboljeg crnogorskog fudbalera,
Navodi se da je napadač Rome i crnogorske reprezentacije prvi na listi želja menadžera kluba sa Old traforda Aleksa Fergusona.
”Istina je, Vučinić bi bio jedan od prvih Fergusonovih izbora za kupovinu. Ipak, za sada ne postoji konkretna ponuda”, rekao je neimenovani izvor blizak Mančester junajtedu za Kalćo merkato.
Italijanski portal navodi da je Vučinić nedavno produžio ugovor do 2013. godine i da će Roma za njegovu slobodu tražiti veliko obeštećenje.
"U fudbalu se nikad ne zna. Ferguson je tražio centarfora, ali takođe i nekoga ko može da igra po krilu kada je potrebno, kako je Kristijano Ronaldo to radio, kazao je neimenovani izvor.
Vučinić je u karijeri, pored Rome, igrao za Sutjesku iz Nikšića i Leće. On je u rimski klub došao 2006. godine i do sada odigrao 116 utakmica uz 34 gola.
Tri puta je nastupio za reprezentaciju Srbije i Crne Gore, dok je za selekciju Crne Gore odigrao deset mečeva a debitovao je 24. marta 2007. godine na meču protiv Mađarske, kada je postigao istorisjki prvi gol “sokolova” iz jedanaesterca. Kapiten Najbolji je strijelac crnogorske reprezentacije sa sedam postignutih golova.
(Mondo/agencije)