"Na ekonomskom nivou ne možemo da se takmičimo sa ostalim velikim klubovima, barem trenutno, naročito zbog stadiona", rekao je Benitez
Trener Liverpula Rafael Benitez rekao je vlasnicima ovog fudbalskog kluba da će se mučiti da ostanu u trci za titulu u Premijer ligi sve dok novi stadion ne bude izgrađen.
Izgradnja novog stadiona od 60.000 mjesta, koji će zamijeniti Enfild, zaustavljena je prošle godine, a vlasnici Tom Hiks i Džordž Džilet mlađi naveli su da je finansiranje tog projekta postalo jako teško zbog svjetske ekonomske krize.
Dodatni problem za američke vlasnike kluba je to što moraju do jula da vrate pozajmicu od oko 250 miliona funti Kraljevskoj banci Škotske.
"Na ekonomskom nivou ne možemo da se takmičimo sa ostalim velikim klubovima, barem trenutno, naročito zbog stadiona. Old Traford (Mančester junajteda) ima kapacitet od 76.000, (Arsenalov) Emirejts prima 60.000, a Čelsi može da računa na Abramoviča. Dok ne dobijemo novi stadion, nećemo moći da se takmičimo na finansijskom nivou. U međuvremenu ćemo morati da sve radimo jako dobro da bismo bili konkurentni", rekao je Benitez.
Sponzor tima na dresovima, danska pivara Karlsberg, izrazila je prošle nedelje interesovanje da otkupi prava za imenovanje novog stadiona, koji se gradi u Stenli parku, pored Enfilda.
Liverpulova potjera za prvom engleskom titulom od 1990. godine okončana je u subotu, kada je Mančester junajted definitivno osvojio šampionat i tako izjednačio rekord svog rivala sa sjevera Engleske sa 18 osvojenih prvenstava.
Drugoplasirani Liverpul, međutim, ustalio se kao rival Junajtedu ove sezone, pošto ih je dva puta pobijedio, uključujući i ubjedljiv trijumf od 4:1 na Old Trafordu.
"Prvo moramo da se ustalimo na ovom nivou. Moramo sada da imamo bolji tim, strukturu vrlo sposobnih ljudi koji će da rade bolje i ogromnu količinu želje. To će donijeti plodove u budućnosti", rekao je Benitez.
"Imam ugovor na pet godina, sa ovlašćenjima da donosim odluke, da radim kako mislim da treba, što garantuje mogućnost da se ostane u trci za domaćom titulom, uprkos teškoćama engleske lige", kazao je trener Liverpula.
(Beta)