Ser Aleks Ferguson odriješio kesu i doveo Ešlija Janga iz Aston Vile i mladog Fila Džonsa iz Blekburna.
"Na mladima svijet ostaje", stara je narodna umotvorina koju je očigledno poslušao iskusni Ser Aleks Ferguson prilikom sastavljanja liste pojačanja za narednu sezonu.
Škrti Škot očigledno se riješio "zmije u džepu" i odlučio da nakon dvije-tri sezone gotovo odsustva sa fudbalske pijace konačno odriješi kesu i potroši pare na neko pojačanje, a izbor je pao na mlade snage ili one koji bar tako zvuče.
Prva akvizicija Ser Aleksa u ljetnom prelaznom roku bio je mladi štoper i reprezentativac Engleske do 21 godine Fil Džons koji je na Old Traford stigao iz Blekburna za 16,5 miliona funti, a zatim je skoro identičnu sumu potrošio na fudbalera Aston Vile, koji možda i nije toliko mlad (26), ali tako zvuči.
Naime, radi se o Ešliju Jangu koji je, kako je objavljeno na zvaničnom sajtu "crvenih đavola" prošao ljekarske preglede i potpisao petogodišnji ugovor.
Vrijednost transfera nije objavljena, ali britanski mediji objavili su da se radi o sumi od 16 miliona funti.
U intervjuu za klupsku televiziju Jang je rekao da će mu nedostajati klub iz Birmingema, ali da nije mogao odbiti priliku da igra za jedan od najvećih klubova na svijetu.
"Imam priliku, nadam se, da postanem dio istorije tako što ću pomoći da osvojimo 20. titulu. Ovo je prilika koju sam čekao od detinjstva, da igram za jedan od najvećih klubova na svijetu. Dobio sam tu priliku i morao sam je objeručke prihvatiti", rekao je Jang za MUTV.
Ešli Jang počeo je karijeru u Votfordu iz koga je 2007. godine stigao u Aston Vilu za koju je odigrao 193 utakmice i postigao 30 golova. Nametnuo se kao jedan od glavnih kreatora igre i asistenata, ne samo u Aston Vili nego na cijelom Ostrvu. U poslednjih pet sezona Premijer lige samo je Sesk Fabregas upisao više asistencija od Janga.
Dolazak Janga u Mančester junajted obradovao je njegove buduće saigrače koji su mu odmah uputili podršku putem globalne društvene mreže Twitter.
"Čujem da je Ešli Jang prošao preglede danas. Nadam se da je sve u redu, on će biti veliko pojačanje za nas", napisao je Majkl Oven.
"Želim da izrazim dobrodošlicu Ešliju Jangu u Mančester Junajted. Još jedan vrhunski, gladan uspjeha i pritom mladi fudbaler je stigao", napisao je Rio Ferdinand na svom Twitter profilu.
(MONDO)