Spletkario je, pravio je lažni imunitet, dogovarao se sa Gocom, a onda je izgubio u sopstvenoj igri. Edinu Škoriću je ugašena baklja
Najopasniji, najsnažniji i najbolji taktičar među taktičarima Edin Škorić, novi je Survivor kojem je ugašena baklja na posljednjem Plemenskom savjetu.
Dani spletkarenja nakon ujedinjenja, bezobzirnost u igrama za osvajanje imuniteta i ujedinjenje sa Gocom, obili su se Edinu o glavu. Pao je u posljednjoj i najvažnijoj igri. Dogovarao se sa Gocom da izbace Bojanu, potom se sa svojim Kasukom dogovarao da izbace Jelenu, a onda iznenađenje - izbačen je on!
Posljednja borba, prva individualna, donijela je ponovnu podjelu plemena – na one sa zajedničkim imunitetom i one kojima prijeti izbacivanje.
Iako je nakon ujedinjenja pleme Putong bez male borbe poslato na Plemenski savjet, Marko je tačnim odgovorima na pitanja iz “opšte kulture” i smrada i narcisoidnosti ostalih takmičara, osvojio crni glas kojim je zabranio Edinu da glasa. “Vrijeme je da se vrati ono što si meni namijenio”, rekao je Marko dok je glasao za njegovo izbacivanje...kao i Goca, koja se ipak pokazala kao najveći taktičar na Filipinima.
Baklja je ugašena. Edin je sada član Velikog vijeća i novi podanik Vesninog kraljevstva.
KO SMRDI, A KOME NEDOSTAJE SEKS?
“Šta većina vas misli o takmičarima Survivora?” - pitanje na koje su Survivori za crni ili dupli glas morali da daju tačne odgovore...Marko je znao odgovore, a evo i pitanja.
Za koga pleme misli da je najduhovitiji? Edin
Za koga misli da je najveća tračara? Goca
Za koga pleme misli da je došao da bi sredio svoj život? Miloš
Nema svoj stav?Milan
Najveći narcis?Knez
Najomiljeniji? Vesna
Nikako ne zaslužuje da pobijedi? Nikola
Niste znali ko je kada ste ga vidjeli? Katarina
Najviše smrdi?Miloš
Spreman na sve da bi pobijedio? Edin
Taktika da uz drugog dođe do finala? Nikola
Najviše nedostaje seks? Goca
Došao da bi spasao karijeru? Knez
Najveća ljenština? Toni
U svakoj čorbi mirođija? Goca
Najljepši takmičar? Katarina ( i ona sama to misli)
Najmanje VIP? Bojana
Najgluplji u plemenu? Svi su glasali za sebe, ali misle da je to JELENA
Najpozitivniji? Edin
Najporočniji? Miloš
Najopasniji takmičar? Edin
Više nije...
(MONDO)