Nakon što je Maradona izjavio da će trčati nag po centru Buenos Ajresa ako Argentina osvoji Mundijal, tamošnja starleta rekla da će mu se pridružiti
'Ako osvojimo svjetsku titulu, trčaću go oko El Obeliska u samom centru Buenos Ajresa' poručio je Maradona gostujući u emisije radio stanice 'FM Metro'. Argentinski mediji su uvjereni kako ovo nisu prazna obećanja, jer je Maradona tokom karijere već slikao nag za magazin 'El Grafico'.
Međutim, prsata starleta Lusijana Salazar, veliki poštovalac Maradoninog lika i djela, reagovala odmah nakon ovoga na svom Tviteru profilu. 'Dijego, ako Argentina postane svjetski prvak, odmah ću ti se pridružiti i trčaćemo goli zajedno' napisala je Lusijana, koja obožava i Lionela Mesija.
Izjava platinaste plavuše nije iznenadila tamošnje medije, jer je Lusijana već bila kuma argentinske fudbalske reprezentacije za Svjetsko prvenstvo 2006. godine u Njemačkoj.
Argentinski mediji pretpostavljaju da će se sigurno još neko javiti za 'golo trčanje' oko El Obeliska, spomenika u centru Buenos Ajresa, smatrajući da Maradona i Lusijana neće biti jedini egzibicionisti koji bi tako proslavili titulu svjetskog prvaka.
(MONDO)