Zamenik kosovskog premijera Hašim Tači nije otputovao u Njujork na sjednicu Savjeta bezbjednosti UN o Kosovu sa obrazloženjem da mora da ostane u Prištini zbog pogoršanog tanja usled opozicionih protesta,prenieli su svi prišinski mediji.
Umjesto Tačija u Njujork je otputovala ambasadorska u Vašingtonu Vljora Čitaku.
Inače, uoči sastanka na kojem će se danas u Njujorku raspravljati o tromjesečnom izvještaju generalnog sekretara UN i najnovijim događanjima an Kosovu, Ban Ki Mun je pozvao na zaustavljanje nasilja na Kosovu za koje je direktno optužio opozicione partije.
"Osuđujem opozicione partije koje koriste nasilje i zastrašivanje kako bi ometale normalan rad Skupštine Kosova, kao i nedopustive fizičke napade koje sprovode aktivisti ovih partija. Takvi postupci nanose štetu povjerenju javnosti u institucije kao i slici o Kosova u svijetu", naglašava se u izveštaju generalnog sekretara.