Luda od ljubomore, Štefanija Antolić (81) kocem je istukla svoju 14 godina mlađu komšinicu Jožicu Preglaj
Štefanija je ubijeđena da Jožica zavodi njenog muža Stanka Antolića (83).
Štefanija je Jožicu dočekala na putu i snažno je udarila kocem dva puta po ramenu, nanijevši joj tako lakše povrede po ramenu i ruci, piše "Večernji list".
Štefanija je novinarima priznala svoj napad na komšinicu rekavši kako je to učinila jer Jožica "stalno očijuka sa njenim mužem Stankom i hoće da ga preotme".
"Dolazi mi pred kuću i govori mi kako bi bilo najbolje da ja odem u bolnicu, kako bi moj Stanko mogao postati njezin. Njezin se muž objesio i sad ona meni, poštenoj ženi, želi preuzeti moga. Što je tražila, to je i dobila", kaže Štefanija.
Međutim, napadnuta Jožica negira ove navode, i tvrdi kako bi bilo van svake pameti da ona, kao udovica od 67 godina, ide da zavodi dedu od 83 godine i da sa Stankom nema apsolutno ništa.
"Oni su oboje slučajevi za psihijatriju. Ne znam samo zašto ih jednom već ne smjeste tamo. Zbog njih niko u selu ne može mirno da spava, jer svakog napadaju, psuju, viču, prijete", kaže Jožica.
Ona je novinarima otkrila da je protiv Stanka i Štefanije već u nekoliko navrata podnesena prijava za remećenje javnog reda i mira i da je policija čest gost u njihovoj kući.
Tako je i ovaj put Štefanija zbog napada na komšinicu zaradila još jednu prijavu zbog remećenja javnog reda i mira.
(MONDO, foto Večernji list)