Pobjeda piše da su u pretresu kuća Duška Kneževića nađeni paketi monografija kakve je opisao svjedok u sluaju proitiv odbjeglog biznismena.
Prema sazanjima Pobjede, u kućama osbjeglog biznismena Duška Kneževića pronađeni su dokazi koji potvrđuju iskaz jednog od bliskih saradnika odbjeglog biznismena da je u monografijama prenosio novac najčešće za Beograd, Kopaonik, a bilo je “specijalnih isporuka i za odabrane osobe u Crnoj Gori”.
Na taj način Knežević je navodno manipulisao kešom, zaduživao ili vraćao dugove svojim partnerima, piše Pobjeda.
List dodaje da su u kućama Duška Kneževića pronađeni paketi knjiga koje su bile u omotima, upravo onako kako ih je opisao jedan od osumnjičenih koji je i sam učestvovao u isporukama novca.
List navodi da su ljudi od povjerenja šefa Atlas grupe naredbe za “transakcije” dobijali od Kneževića i nijedna tranša nije mogla biti realizovana bez njegovog odobrenja.
Jedan od Kneževićevih podređenih, koji je bio upućen u mutne poslove, pred istražiteljima, je razotkrio proceduru primoperdaje novca.
Prema njegovom kazivanju, 2015. godine, po nalogu odbjeglog biznismena, za Beograd u koferu sa knjigama odnio 100.000 ili 200.000 eura koje je na Aerodromu “prihvatio” jedan od Kneževićevih saradnika iz Srbije.
Osumnjičeni nije znao da saopšti koja je krajnja destinacija bila za isporuku i kome je konkretno trebalo da bude uručen “kofer” sa knjigama jer je to Knežević vješto krio, navodi Pobjeda.
Podgorički dnevnik piše da je svjedok istražiteljima predočio kako je tekla procedura kada Knežević da nalog da se proslijedi veća svota novca.
Pakovanje većih iznosa uglavnom je obavljano u njegovim kućama u Zeti i pod Goricom. Novac su krili u monografijama, stavljali ga između stranica i na kraju bi ih lijepili folijom kako bi odali utisak da se radi o neraspakovanim knjigama. Nakon tog obavljenog posla knjige su stavljali u kofer sa garderobom i prevozili na adrese za koje su dobili nalog.
Najbliži saradnici Kneževića imali su ključeve od njegovih kuća i tako su mogli u tajnosti za završe posao jer u vrijeme tih isporuka njihov šef najčešće nije bio u Crnoj Gori.
Odbjeglom biznismenu Viši sud u Podgorici blokirao je kompletnu imovinu, zbog osnovane sumnje da su višemilionske nepokretnosti stečene kriminalnim aktivnostima. Privremeno su blokirane na desetine poslovnih i stambenih prostora, mnogobrojne parcele, firmi gdje je on stvarni ili prikriveni vlasnik.