Iako je visok samo 96 centimetara Rajan Berger (34) iz Kalirfornije riješio je da krene stopama svog oca i postane detektiv
U nastojanju da uspješno obavlja posao detektiva ne sprječava ga ni rijetka genetska deformacija od koje boluje i zbog koje je primoran da koristi motorna invalidska kolica.
Iako ne može fizički da hapsi kriminalce, vrlo je vješt u ostalim poslovima koji su sastavni dio detektivske profesije. Njegov šef Troj Gudri ističe da iako na prvi pogled ne uliva strah, već češće izaziva podsmijeh uhapšenih, njegova odlučnost u govoru je ono što ih natjera da promijene mišljenje.
Bolest koju Rajan ima poznata je pod nazivom „bolest krhkih kostiju“, a samo u SAD-u od nje boluje između 25.000 i 50.000 ljudi. Bolest ima nekoliko stupnjeva težine, a Rajan ima treći, zbog čega je nizak, ima jako osjetljive kosti i drugačiju boju zuba.
„Dok sam bio mlađi, slomio bih kost kad bih kinuo. Doktori nisu znali šta drugo da urade, osim da mi stave gips“, rekao je Rajan.
(MONDO)