Voljeli ili ne Motorola telefone, najnoviji model ove američke kompanije jednostavno će vas oboriti s nogu.
Voljeli ili ne Motorola telefone, najnoviji model ove američke kompanije jednostavno će vas oboriti s nogu.
Napravljen po uzoru na ručne satove visokog stila, Motorola Aura posjeduje pokretni dio koji se okreće i sastoji se od 200 djelova. Čak 130 od tih djelova omogućuju da se telefon rasklapa i do 100.000 puta prije nego što se pokvari.
Ovaj telefon zanimljivog dizajna posjeduje ekran veličine 1.55 inča u dijametru, koji može da prikaže sliku u 16 miliona boja i 300 tačaka po inču. Ekran je takođe obložen i kristalom safira od 62 karata, kao prevencija od udaraca i ogrebotina.
Od tehničkih karakteristika treba istaći da je telefon quad band, posjeduje GPRS i EDGE. Interna memorija je 2 gigabajta a posjeduje i kameru od 2 megapiksela.
Cijena Motorola Aura telefona iznosiđe 2000 američkih dolara, a u prodaji će se naći početkom decembra.
(Bratislav Jovanović, MONDO)