Nakon zakonskog paketa namijenjenog borbi protiv kriminala, italijanska vlada najavila je veliku ofanzivu protiv mafije, prenose agencije.
„Izradićemo krajnje ambiciozan plan borbe protiv organizovanog krominala. Želimo da pobijedimo mafiju do kraja mandata“, rekao je premijer Silvio Berluskoni.
Plan borbe protiv mafije trebali bi da izrade ministri unutrašnjih poslova Roberto Maroni i odbrane Ignacio La Rusa, a na njemu će sarađivati i ministar ekonomije Đulio Tremonti.
„Rekao sam Maroniju, ako želi da uđe u istoriju kao ministar unutrašnjih poslova, moramo dobiti borbu protiv organizovanog kriminala“, rekao je Berluskoni.
Maroni tvrdi da postoji finansijska podloga za ofanzivu protiv mafije.
„Novac nije problem. Italija je dobila 1,2 milijardi eura od Evropske unije za borbu protiv kriminala. Problem je to što se taj novac ne koristi sistematski. U južnoj Italiji potrebna su ulaganja koja građanima mogu ponuditi alternativu u odnosu na mafiju“, objasnio je on.
(MONDO)