Ovogodišnje Olimpijske igre su, prema kineskom horoskopu, u godini Pacova, što bi moglo da bude problem za sve rodjene u znaku Konja
Nadaleko čuveni kineski astrolog Rejmond Lo upozorio je zvaničnike da tokom Olimpijskih igara u Kini treba da nose privezak koji će ih štiti od loše karme.
Olimpijske igre počeće osam minuta posle osam časova uveče, osmog dana u osmom mjesecu 2008. godine - prema kineskoj numerologiji- u vrijeme savršene kombinacije sreće i blagostanja.
Ovogodišnje Olimpijske igre su, prema kineskom horoskopu, u godini Pacova, što bi moglo da bude problem za sve rodjene u znaku Konja.
Kako kaže Rejmond Lo, stručnjak za feng šui iz Hong Konga, "sukob Pacova i Konja je ozbiljan sukob vode i vatre", tako da se rodjenima u godini Konja preporučuje se da nose privezak koji će "otjerati" Pacova.
On je podsjetio da su kineski lideri - predsjednik Hu DJintao i premijer Ven DJibao - rodjeni 1942. godine, u godini Pacova.
Medjutim, Lo je zadovoljan što će Olimpijske igre početi upravo 8. avgusta, jer se broj osam smatra srećnim brojem u Kini. Kako kaže, "to je povoljan dan, dan pozitivne energije".
Očekuje se da će se u Pekingu na taj dan više od 9.000 parova vjenčati, u nadi da će taj datum da im omogući da "glatko" započnu zajednički život, dodaje Lo.
Ipak, posle nevremena, nemira na Tibetu i zemljotresa, Kina je ove godine osjetila da u godini Pacova sve nije pozitivno.
Zanimljivo je da je snežna oluja bila 25. januara (2+5+1=8), da su protesti protiv kineske vladavine na Tibetu počeli 14. Marta (1+4+3=8) i da je snažan zemljotres pogodio Sečuan 12. maja
1+2+5=8) ili 88 dana prije početka Olimpijskih igara.
"Broj osam može da bude i negativan... najgore nas možda tek očekuje", upozorio je kineski astrolog.
(Beta)