Nestale su i ulja na platnu Emilijana di Kavalkantija i Lasara Segala, a ukupna vrijednost četiri ukradena djela procjenjuje 400.000 eura
Naoružani lopovi odnijeli su dvije gravire Pabla Pikasa iz jednog muzeja u brazilskom gradu San Paulu, saopštile su lokalne vlasti.
To je druga krađa umetničkih djela velike vrijednosti za manje od mjesec dana u Brazilu.
U pitanju su gravire naslovljene "Slikar i njegov model" iz 1963. godine i "Minotaur, pijanac i žene" iz 1933. godine, navodi se u saopštenju sekretarijata za kulturu države San Paulo, prenijele su svjetske agencije.
Iz muzeja "Državna pinakoteka" ujedno su nestale i ulja na platnu brazilskih umjetnika Emilijana di Kavalkantija i Lasara Segala. Ukupna vrijednost četiri ukradena djela procjenjuje se na 612.000 dolara (400.000 eura).
Savladavši trojicu čuvara, lopovi su ciljano odnijeli ta četiri djela, zanemarujući druga mnogo veće vrijednosti. To navodi na zaključak da su postupili po nalogu, izjavio je predstavnik policije.
Krađa je obavljena u roku od desetak minuta, u vrijeme kada je muzej bio otvoren za posjetioce, ali praktično prazan. Lopovi su slike sa ramovima stavili u dvije vreće i neometano izašli iz muzeja koji ne rapolaže detektorom za metal.
(Tanjug)