Sjedinjene Američke Države odložile su uvođenje carina Meksiku.

Predsjednica Meksika Klaudija Šejnbaum saopštila je danas da je uspjela da postigne sporazum sa američkim predsjednikom Donaldom Trampom o odlaganju uvođenja carine od 25 odsto, prenosi "New York Times". Dogovoreno je da se odlože za mjesec dana.
Kako je objasnila Šejnbaum, Sjedinjene Države će razviti i sistem za preventivu od transporta masovnog naoružanja. Tramp je naložio da se uvedu carine u visini od 25 odsto Meksiku, Kanadi i Narodnoj Republici Kini.
Nakon najave Trampovog plana, momentalno se osjetio udarac na berzama širom svijeta. Tramp je naredio da se uvedu carine u visini od 25 odsto Meksiku i Kanadi, sa napomenom da se tarifa za izvoz energije i nafte smanji na 10 odsto zbog zabrinutosti od migranata i transporta narkotika.
(MONDO)