Broj žrtava neprestano raste, a prema poslednjim izveštajima, najmanje 52 pobunjenika i 38 vojnika je ubijeno, dok je 84 vojnika povrijedjeno u najnovijoj ofanzivi vladinih trupa.
Većina povrijedjenih vojnika je prebačena u bolnice u glavnom gradu, Kolombu, prenijele su agencije.
Ministarstvo odbrane Šri Lanke potvrdilo je da je vojska pokrenula operaciju oslobadjanja teritorija od pobunjenika u oblastima Muhamalai i Kilali, 390 kilometara sjeverno od Kolomba, za koje se vjeruje da predstavljaju snažno uporište Tamilskih tigrova.
Na veb sajtovima koje koriste tamilski pobunjenici navedeno je da u tim oblastima traju žestoki sukobi u kojima su Oslobodilački tigrovi tamilskog Elama (LTTE) uspjeli da osvoje deo teritorije koju je do tada kontrolisala vojska.
U poslednja četiri mjeseca vojska Šri Lanke je pokrenula nekoliko operacija na sjeverozapadu, sjeveroistoku i sjeveru zemlje. U tom periodu u okršajima ekstremista i vojnika poginulo je najmanje 2.500 Tamila i više od 300 pripadnika bezbjednosnih snaga.
Tamilski tigrovi se od 1983. godine bore za nezavisnu državu na sjeveru i istoku Šri Lanke. Procjenjuje se da je u okršajima izmedju vojske i Tigrova poginulo oko 70.000 ljudi.
(Tanjug)