Svakog mjeseca novi par cipela sebi priušti 47% žena, a četiri od deset žena imaju najmanje pet pari cipela koje su nosile samo jednom
Da nošenje visokih potpetica ženama predstavlja veliko zadovoljstvo i da se u njima osjećaju seksi, pokazuje i istraživanje prema kojem prosječna žena u ormanu ima 39 pari cipela. Čak 27 posto žena priznalo je da ima kolekciju i veću od 50 pari, a svaka deseta kaže – što viša peta, to bolje.
Istraživanje portala MSN otkrilo je i da je 86% ispitanica patilo zbog nošenja omiljenih cipela, ali više od polovine žena priznalo je da bi trpelo bol zbog cipela u kojima izgledaju dobro.
Svakog mjeseca novi par priušti 47% žena, a četiri od deset žena imaju najmanje pet pari cipela koje su nosile samo jednom. Za 44 posto žena novac uložen u cipele isplati se jer se zbog visokih potpetica osjećaju atraktivnije.
(MONDO)