Kako javlja ovaj medij, za Spejta se sumnja da se objesio, a da je poslednji put viđen na poslu 7. aprila. Bio je u potpunosti skrhan nedavnom smrću svoje jedanaest godina mlađe vjerenice Nataše Kolins.
Kolinsova je preminula 3. januara ove godine, nakon što je konzumirala koktel kokaina, tableta za spavanje i alkohola. Pronađena je u kadi njihovog zajedničkog stana, sa šezdesetoprocentnim opekotinama koje je zadobila od vrele vode.
Policija još nije dala zvanično saopštenje o tome kako je Spejt umro, već su samo naveli da novinar nije nastradao od voza.
Otac britanskog novinara rekao je kako je "Mark bio divan sin i brat" i kako će "veoma nedostajati svojoj ožalošćenoj porodici". Markova majka rekla je novinarima kako je svim članovima porodice "slomljeno srce".
Njegov agent je, takođe, rekao kako ga je vijest o Spejtovoj smrti zatekla, a dodao je da je vjerovatno Spejta zaista dotukla smrt njegove vjerenice.
Britanska javnost Spejta pamti kao zvijezdu dječje emisije Tormented.
Njegovi prijatelji tvrde kako se Spejt na samoubistvo odlučio jer nije mogao da se nosi s gubitkom voljene žene. Njegov advokat Nabil Šeik rekao kako je "teško prihvatao ono što se dogodilo Nataši i da je to rezultiralo time da je sebi oduzeo život".
Naime, nakon što je njegova vjerenica pronađena mrtva, Spejta je policija privela na ispitivanje kao osumnjičenog za njenu smrt, jer joj je upravo on nabavljao drogu, koju su zajedno konzumirali.
Ipak, policija je odlučila da neće podići optužnicu protiv njega.
(MONDO)