SIJETL, 13. 4. - Više od 50.000 ljudi okupilo se na stadionu u Sijetlu da bi saslušali govor tibetanskog duhovnog lidera dalaj lame i odali mu priznanje.
Agencijski izvještači primijetili su da dalaj lama u obraćanju ni u jednom trenutku nije pomenuo aktuelnu političku situaciju i tenzije na Tibetu, a takodje nije pozvao ni na bojkot Olimpijskih igara, što se inače poslednjih dana moglo čuti od zvaničnika pojedinih
država.
Umjesto toga, on je u svom četrdesetpetominutnom govoru pozvao na iskorjenjivanje nuklearnog naoružanja u svijetu i ukazao na ulogu žena. Dalaj lama je ukazao i na potrebu prestanka nasilja i istakao da bi "21. vijek trebalo da bude vijek dijaloga".
Čitav dogadjaj organizavala je grupa "Sjeme samilosti", a obraćanje dalaj lame bila je kruna petodnevnih manifestacija u Sijetlu čiji cilj je promovisanje tolerancije i razumijevanja u svijetu.
(Beta-Rojters)