Pored uvećanja cijene po kojoj će se odreći zemlje zarad nove ulice nadležnima su predlagali razmjenu parcela, tražili gradnju oborenih ivičnjaka kako bi mogli da pristupaju kućama...
Desetak vlasnika nepokretnosti na trasi prve faze Ulice Vojislavljevića odbija da da saglasnost da se počne sa gradnjom bulevara sve dok se cijena nepokretnosti u postupku eksproprijacije značajno ne poveća.
Cijena kvadrata zemljišta u ovom dijelu Zabjela, od Ulice 4. jula do Ulice Princeze Ksenije, procijenjena je na 300 eura, a vlasnici prema informacijama "Dana" traže da se poveća na 500 eura. Pored uvećanja cijene po kojoj će se odreći zemlje zarad nove ulice nadležnima su predlagali razmjenu parcela, tražili gradnju oborenih ivičnjaka kako bi mogli da pristupaju kućama...
Za potrebe eksproprijacije nepokretnosti na trasi prve faze Ulice Vojislavljevića, Glavni grad je prošle sedmice deponovao 1.580.738 eura. Novac je proslijeđen Ministarstvu prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.
Iz Uprave za nekretnine, kojom rukovodi Marko Bulatović, je saopšteno da je Glavni grad podnio zahtjev za eksproprijaciju, čime je zvanično započeo postupak u ovom organu.
"Uprava za nekretnine će shodno podnešenom zahtjevu donijeti rješenje o zabilježbi postupka eksproprijacije, dostaviti pozive strankama za učešće u postupku, u kojem će vlasnici nepokretnosti imati pravo da se izjasne na procijenjenu vrijednosti nepokretnosti" saopšteno je iz Uprave.
Iz ovog državnog organa ranije je saopšteno da je procjena nepokretnosti završena za prvu dionicu, od Ulice 4. jula do Ulice Princeze Ksenije.
"Uprava za nekretnine je za prvu dionicu u cjelosti izvršila procjenu vrijednosti zemljišta, zasada i pripadnosti, koja je uslov za deponovanje sredstava kod Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine. Još nije podnešen zahtjev za eksproprijaciju, jer je uslov potvrda ministarstva da su sredstva deponovana, a čija procedura je u toku. Uprava za nekretnine će nakon podnošenja zahtjeva za eksproprijaciju, izvršiti upis zabilježbe u listovima nepokretnosti i bez odlaganja poslati pozive vlasnicima nepokretnosti cijeneći ovako važan projekat za Glavni grad. Napominjemo da su u ovom organu angažovani svi kapaciteti kako bi se ovaj postupak započeo i u što kraćem roku okončao" saopšteno je ranije iz Uprave za nekretnine.
Buduća saobraćajnica koja će biti bulevarskog tipa imaće četiri saobraćajne trake, biće duga 3,2 kilometra, a radiće se od kružnog toka u Ulici 4. jula do mosta preko rijeke Morače. Za izvođača radova, čija je vrijednost 14,5 miliona eura, sredinom decembra prošle godine izabrana je firma Crnagoraput. Mašine i radnici Crnagoraputa sa radovima mogu početi tek nakon što se završi eksproprijacija nepokretnosti.
Investitori gradnje budućeg bulevara, koji se godinama, nalazi u predizbornim obećanjima političkih partija, su država i Glavni grad. Projekat buduće saobraćajnice urađen je još 2016. godine kada je i zvanično počela priča o njenoj gradnji.