Pomoćnik glavnog i odgovornog urednika Dana Nikola Marković saopštio je da nije bilo razloga za sumnju da je listing Šarićevih poziva lažan.
Podgorički dnevnik "Dan" objavio je navodne telefonske listinge Šarića, prema kojima su premijer Igor Lukšić i ministar vanjskih poslova Milan Roćen 2008. godine imali telefonske razgovore sa odbjeglim narkobosom.
Telefonski listinge je, kako tvrde iz Dana, Promonte dostavio policiji radi istrage, a Lukšić i Roćen su na pres konferenciji negirali da su imali komunikaciju sa Šarićem.
Marković je objasnio da iako Lukšić i Roćen tvrde da listinzi nijesu original, oni imaju informaciju prema kojoj visoki činovnici policije za iste takve listinge, koje su nedavno objavili o Naseru Keljmendiju, potvrdili da su original.
"Teško da ista forma, isti oblik, samo različiti brojevi telefona i imena mogu biti jedno original a drugo falsifikat", kazao je Marković Televiziji Vijesti.
Vještak za telekomunijaciju Predrag Boljević sumnja u autentičnost dokumenta.
"Ovo su listinzi napravljeni u standardnom word programu i frapiran sam da su oni kao takvi objavljeni", kazao je on za podgoričke Vijesti.
Za Boljevića je problematična i godina objavljivanja navodnog listinga. "Ništa nije onako kako listing koji dostavlja operator Telenor".
"Podaci nijesu raspoređeni na način kako ih rasporedi Telenor. Zapisi datuma ne odgovaraju zapisu Telenora jer on koristi američki način zapisa, odnosno ide mjesec dan godina, a na standardno evropski dan mjesec godina", rekao je Boljević.
Tužilaštvo je u saradnji sa drugim državnim organima preduzelo određene radnje radi utvrđivanja činjenica u pravcu rasvjetljavanja ovog događaja.
Iz Dana su najavili da će sporne listinge proslijediti nadležnim organima, prenijele su Vijesti.
(MONDO)