On je rekao da je nekima od nas odmah bilo jasno što su opozicione kolege u više navrata mijenjale stav o zajedničkom nastupa na parlamentarnim izborima.
”Teško je govoriti danas o nečemu što će se možda desiti za šest mjeseci ili godinu”, rekao je Milić.
”U Crnoj Gori moguće je postići jedinstvo partija koje trenutno nijesu u vlasti, ako tačno kažemo šta ćemo da uradimo sa Crnom Gorom u narednom periodu, a ne šta ćemo da uradimo sa vlašću. Kada budemo bili dovoljno ozbiljni i odgovorni da kažemo na koji način da pobijedimo siromaštvo, da pobijedimo regionalnu nerazvijenost... Onda možemo govoriti i o okupljanju”, rekao je Milić “Vijestima”.
On je ocijenio da je promjena sistema vrijednosti u Crnoj Gori prije svega odgovor na pitanje je li opozicija spremna da nekada bude vlast.
”Opozicija mora da dobije povjerenje građana. Ne možemo čitavog života govoriti oni su varali na ovim izborima, oni kupuju lične karte... Mi smo podnijeli krivične prijave protiv ljudi koji su bili eksponenti DPS-a na pojedinim biračkim mjestima, postoji milion primjera zloupotrebe slobodne volje građana i na sjeveru i na primorju, ali se ne možemo baviti samo tim pitanjima”, istakao je Milić.
On je naglasio da se zna da je tokom kampanje opozicionim kolegama glavna meta bio SNP, a ne DPS.
Kao primjer, on je naveo da su na predizbornim promocijama saopštavali da im nije jasno zašto se kandidovao Srđan Milić.
”Da li možemo postići sporazum. Srđan Milić i SNP sa kolegama iz opozicije potpisao je više sporazuma koji su očigledno za njih predstavljale mrtvo slovo na papiru... U politici ne postoji riječ neprijatelj - u politici postoje problemi i postoji odgovornost koju morate da završite”, zaključio je Milić.
Analitičar Centra za demokratiju i ljudska prava (CEDEM) Miloš Bešić ocijenio je da opozicija jedino ujedinjena može postići uspjeh na parlamentarnim izborima.
(MONDO)