Tokom intervjua je predviđeno da tri kandidata govore o pojedinostima iz svojih programa rada, pišu "Vijesti".
Članovi Savjeta RTCG razgovaraće iza zatvorenih vrata sa kandidatima za novog generalnog direktora državne televizije Radem Vojvodićem, Ilijom Šukovićem i Mladenom Vušurovićem.
Nakon intervjua, tokom kojeg je predviđeno da kandidati govoriti o pojedinostima iz svojih programa rada, trebalo bi da bude mnogo jasnije da li će RTCG uskoro dobiti novog generalnog direktora, ili će ponovo biti raspisan konkurs za najodgovornije mjesto u Javnom servisu.
Smatra se da je suština priče da li će se većina članova Savjeta saglasiti da li Vojvodić, aktuelni glavni urednik i direktor TV IN, treba da se vrati u RTCG nakon desetak godina.
Ako za zbor Vojvodića ne bude raspoloženja u Savjetu, konkurs će biti ponovljen!?
Većina u Savjetu na čelu sa predsjednikom Dušanom Simonovićem, koja je krajem jula razriješila dužnosti Vojičića, još nije razgovarala o tome da li je Vojvodić prihvatljiv za novog generalnog direktora.
Gotovo je, međutim, izvjesno da će se pojedini članovi većine u Savjetu tome žestoko protiviti, ali je za očekivati da će upravo Simonović odigrati ključnu ulogu u Vojvodićevom (ne)izboru.
Mnogi u RTCG strahuju da bi dolaskom Vojvodića, a sa njim izvjesno i nekih novinara sa TV IN, njihove pozicije bile ugrožene.
Ako bude izabran za novog generalnog direktora, Vojvodić planira da osavremeni RTCG, gotovo utrostruči prihode od marketinga, znatno poboljša program, ali i sagradi novu zgradu, jer je postojeća, praktično, rupa bez dna kada je riječ o održavanju.
On najavljuje da planira da zaposli i nove novinare, koji će "svojim imenom i kompetencijom vezati gledaoca za program”."Na kraju se sve ipak svodi na lica koja se pojavljuju", navodi Vojvodić.
(MONDO)