U glavni žrijeb Serbia opena plasirali su se Italijan Alesio Di Mauro i Rus Jevgeni Donskoj poslije pobjeda u trećem kolu
Kvalifikacije za turnir Serbia open završavaju se u nedjelju.
U glavni žrijeb Serbia opena plasirali su se Italijan Alesio Di Mauro i Rus Jevgeni Donskoj poslije pobjeda u trećem kolu.
Di Mauro je bio peti nosilac u kvalifikacijama i savladao je prvog, Kanađanina Pitera Polanskog - 6:1, 6:3.
Na ubjedljiv način do glavnog žrijeba je stigao i Donskoj (7), prepustivši Hrvatu Roku Karanušiću (2) takođe četiri gema - 6:0, 6:4.
Preostala dvojica učesnika turnira biće poznata poslije mečeva između Italijana Flavija Ćipole (3) i jedinog preostalog Srbina u kvalifikacijama, Davida Savića (8), kao i između Italijana Andree Arnaboldija (4) i Hrvata Franka Skugora.
Parovi i rezultati 3. kola kvalifikacija:
Alesio Di Mauro (Italija, 5) - Piter Polanski (Kanada, 1) 6:1, 6:3
Jevgeni Donskoj (Rusija, 7) - Roko Karanušić (Hrvatska, 2) 6:0, 6:4
Flavio Ćipola (Italija, 3) - David Savić (Srbija, 8)
Andrea Arnaboldi (Italija, 4) - Franko Skugor (Hrvatska)
Mečevi glavnog žrijeba turnira Serbia open igraće se od ponedjeljka. Nagradni fond je 424.950 evra.
(MONDO)