Rukometašice Budućnosti nisu uspjele da stignu do željene pobjede - Podgoričanke su poražene u Ljubljani od Krima 35:28
Budućnost je upisala i drugi poraz u Ligi šampiona – loše izdanje Podgoričanki koštalo ih je poraza od Krima 35:28 (15:14) u trećem kolu glavne faze najelitnijeg evropskog takmičenja.
Podgoričanke su od samog starta krenule loše. Krim je odmah poveo 2:0 i pri rezultatu 2:1 napravio seriju 3:0 uvećavši prednost na „plus četiri“ (5:1). Seriju domaćih prekinula je Milena Knežević (5:2) i nakon toga sve je krenulo na bolje. Sanela Knezović se „razbranila“, Katarina Bulatović se probudila i na isteku 14. minuta na semaforu je stajalo 8:7 za domaće.
Kao da su se rukomatašice Budućnosti u tim trenucima uplašile izjednačenja, vezale su nekoliko banalnih grešaka u napadu, što su igračice Krima znale da iskoriste i pri rezultatu 9:8 prave novu seriju 3:0 i stižu ponovo do „plus četiri“ (12:8) desetak minuta prije kraja prvog dijela meča.
Vrlo brzo stigao je odgovor „plavih“ – najraspoloženija u tim trenucima bila je Gabrijela Kindl koja je sa dva vezana gola završila seriju Budućnosti 4:0 kojom su „plave“ stigle do prvog izjednačenja (12:12), a nedugo zatim Kaća Bulatović iz sedmerca postiže gol za prvo vođstvo. (14:13) Ipak golovima Mortel i Vergelik Krim je na odmor otišao sa prednošću od jednog gola (15:14).
U drugom poluvremenu igralo se gol za gol sve do 42. minuta kada je Krim u kratkom periodu napravio seriju 4:0 i na 15 minuta do kraja povećao minimalnu prednost iz prvog dijela na „plus četiri“ (24:20). U tim trenucima naše rukometašice djelovale su potpuno dekoncentrisano i u odbrani i u napadu neuspijevajući da odgovore na dobru igru domaćih i smanje zaostatak.
Konačno su igračice Budućnosti na deset minuta do kraja uspjele da vežu dva gola bez primljenog i smanje na 26:24, ali Mortelova svojim četvrtim golom sa sedam metara vraća prednost od tri gola (27:24) na nepunih osam minuta do kraja, da bi dva minuta kasnije Vergelik povećala na 28:24.
Koncentracija Podgoričanki nakon toga pala je na minimum pa je vrlo brzo prednost domaćih porasla na „plus šest“ (32:26), a da situacija bude još gora Katarina Bulatović je u tim trenucima zbog povrede iznešena sa terena.
Do kraja meča domaće su nastavile istim tempom i u poslednjem minutu stigle su do maksimalne prednosti od osam golova (35:27), ali je Đurđica Đurović u poslednjim sekundama postavila konačnih 35:28.
Pobjedi Krima najviše su doprinijele Vergelik i Golubić sa po osam pogodaka, kao i Renata Mortel koja je postigla jedan manje.
Kod Podgoričanki najefikasnija je bila Katarina Bulatović sa osam golova, a dva manje postigla je Milena Knežević.
U narednom meču Budućnost će u „Morači“ dočekati ekipu Đera.
(MONDO)