Rukometaši Crvene zvezde u "meču sezone", kako su ga nazvali, nisu pobijedili slovački Tatran iz Preševa za željenih četiri gola razlike.
Rukometaši Crvene zvezde u "meču sezone", kako su ga nazvali, nisu pobijedili slovački Tatran iz Preševa za željenih četiri gola razlike. Tačnije, oni su izgubili i u 4. kolu Grupe D Lige šampiona, tako da su snovi o eventualnom plasmanu raspršeni.
U vrućoj atmosferi na Banjici, pred 2.500 gledalaca, Slovaci nijednog trenutka nisu ispuštali vođstvo, sve do konačne pobjede od - 27:31 (11:15).
Na ta četiri gola razlike treba dodati identičnu razliku kojom je Tatran pobijedio Zvezdu u Prešovu (27:23), jer je crveno-bijelima samo pobjeda od pet golova razlike donosila mogućnost da na kraju takmičenja u Grupi D budu treći i prekomanduju se u Kup Kupova.
U 52. minutu rezultat na semaforu bio je 21:29 i već tada je svima bilo jasno da će Slovaci u nastavku takmičenja pokušati da prestignu Kopehnagen i da im, ukoliko to ne uspiju, ostaje takmičenje u Kupu Kupova.
Dva kola prije kraja grupne faze EHF Lige šampiona, tim Igora Butulije zakovan je za dno grupe sa četiri poraza, a predstoje mu dva gostovanja boljim timovima od Tatrana: 15. novembra danskom Kopenhagenu i 22. novembra njemačkom Hamburgu.
Delije su na kraju meča aplauzom pozdravile jedan od najmlađih timova Lige šampiona, dok su se Slovaci zagrljeni radovali na centru terena.
REZULTATI 4. KOLA GRUPE D:
Hamburg - Kopenhagen 29:27
Crvena zvezda - Tatran 27:31
TABELA: Hamburg 4-0, Kopenhagen 2-2, Tatran 2-2, Zvezda 0-4.
(MONDO)