Novak Đoković se do sada nikada nije plasirao u treće kolo Mastersa u Parizu. Dva puta je ispadao u prvoj rundi, a samo je jednom stigao do druge.
Sada je već u trećem kolu, doduše poslije samo jednog meča, koji čak nije odigrao do kraja, jer mu je Dmitriji Tursunov predao pri rezultatu 6:2, 4:3 za Novaka, zbog povrede ramena.
"Nikad nije prijatno pobijediti kad protivnik preda meč. Ali, ono što se računa, to je pobjeda. Pokušavam da ponovo pronađem svoj najbolji nivo. Imao sam poteškoća na terenu u posljednje vrijeme, moram da se borim za svaki poen. Cilj je da se vratim u vrhunsku formu. Nadam se da ću do kraja godine moći da igram najbolje što mogu. U posljednjih nekoliko godina, nisam bio uspješan na ovom turniru. Zato mi je veoma važno da uspijem", kaže treći reket svijeta.
Kao opravdanje za prethodne loše nastupe u pariskoj dvorani "Bersi" je termin turnira. Igra se u finišu sezone kada su baterije već uveliko na rezervi.
"Teško je, jer smo već umorni, i psihički i fizički. Većina igrača izgubi motivaciju i samopouzdanje, zato i viđamo toliko predaja posljednjih godina. Sada je situacija u Parizu drugačija, došli su svi najbolji igrači. U mom slučaju, prošle godine imao sam problema sa povredama i nisam imao dovoljno vremena da uđem u formu".
I u francuskoj prijestonici je aktuelna priča o Đokovićevoj kupovini turnira. Naime, porodica najboljeg srpskog tenisera bi trebalo da u Beograd "preseli" turnir u Amersfortu.
"Već nekoliko nedjelja ponavljam da nije sigurno da ćemo organizovati taj turnir. Dobijali smo više različitih odgovora i informacija. Sada mogu da kažem da imamo sve što nam je potrebno. Postoji samo još nekoliko ATP formalnosti i turnir će biti organizovan u Srbiji. Znaću sve detalje kada stignem u Šangaj. Srećan sam, a i cijela naša zemlja je zainteresovana. Po mom mišljenju, tenis je sport broj jedan u Srbiji, a nismo imali nijedan turnir! E pa, sada ćemo ga imati", zaključio je Novak Đoković.
(MONDO)